top of page

PILOT

"QUALIA" Elīne Buka, Elīza Damberga, Katerina Geiduka, Velta Esmeralda Kalnozola Kalsere, Elza Lapiņa, Santa Paula, Anna Vilāne

LV: "Radošās meistarklases laikā, kas aprīlī norisinājās jaunajā Latvijas Mākslas akadēmijas ēkā Kronvalda bulvārī 4, mēs uzgājām savādu kartotēku vienā no kādreizējās zinātniskās institūcijas pamestajām administratīvajām telpām. Tajā atrodamie dokumenti bija sērijveida ziņojumi, kuros mēģināts aprakstīt nenosakāmus objektus, atbildot uz neparastiem, taču ļoti konkrētiem jautājumiem un kritērijiem. Informācija, kas paskaidrotu šo dokumentu kontekstu, nekur netika atrasta – to izcelsme un mērķis joprojām ir tikpat noslēpumains kā paši objekti, uz kuriem tie attiecas. Izstāde ir centieni rekonstruēt gan objektus, gan stāstu, kas slēpjas aiz tiem."


ENG: "During a workshop at the new Academy building at Kronvalda 4 in April, we discovered a very curious file in one of the abandoned administrative rooms of the former scientific institution. The papers it contained appeared to be a series of reports, attempting to describe unidentified objects in response to strange but very specific questions and criteria. We were unable to find any supporting information to explain the context of these documents - their origin and purpose remain as mysterious as the objects they refer too. The exhibition is an attempt to reconstruct both the objects and the story behind them."


 

bottom of page