top of page

Art RC gallery

TC "Rīga Plaza", Mūkusalas iela 71

18-21

LV: Evija Vizule "SPĒJIE LAIMES MIRKĻI" [Tikšanās ar mākslinieku] [Tūre ar kuratoru pēc pieprasījuma] 

Katra šīs izstādes glezna ir arhitektes mīlestības vēstule telpām, kuras gleznas apdzīvo, atspoguļojot pārsteidzošus ikdienas mazos prieka mirkļus un Latvijas novembra nobriedušo skaistumu.

Abstraktie darbi top arhitektūras, telpas gara un vizuālās izteiksmes jūtīgās horeogrāfijas nepārtrauktos pētījumos.

 Lai pasvītrotu savu pārliecību, ka interjerā vispiemērotākā ir abstraktā māksla, ir izvēlēti klusināti neitrāli toņi, kuros rotaļīgi izlaužas intensīvu krāsu spulgojumi, aicinot skatītāju vienoties priekā par mazajiem, intīmajiem ikdienas brīžiem, kas bieži vien paliek nepamanīti. Gleznas nav tikai krāsu kompozīcijas: tās ir dvēseles, kas čukst stāstus par mīlestību un lēnprātību, un katrs darbs tic un mīl savas mājas, kurām tas kalpo.

 Vēl viena izstādes šķautne ieved vērotājus neierastā ainavu abstrakcijā, kas atspoguļo manas dziļākās emocijas un iekšējo cīņu, mēģinot iemīlēt Latvijas vēlā rudens ainavas dziļo krāsu paleti un asās faktūras, dārdēvējot “pelēko” par “sudrabu” un “zeltu”.

 Katrs darbs liecina par formas un sajūtu savienību, sludina manu pārliecību, ka abstraktajai mākslai ir spēks pārvērst telpu par dzīvu skaistuma un emociju pieminekli.

Izstādes vērotājs ir aicināts iedziļināties šajos darbos, atceroties, ka katrs otas triepiens sludina mīlestību kā galveno tēmu un pauž pārliecību, ka abstraktā māksla visā savā būtībā ir dvēseles iemiesojums telpā..


ENG: Evija Vizule "GLIMPSES OF HAPPINESS'' [Meet the Artist] [Curator’s Tour on demand]  


Uniquely, each painting in this exhibition is an architect's love letter to the spaces it occupies, reflecting the magic of everyday joy and the stunning loveliness of Latvian November.

 I explore the sensitive choreography of architecture and visual expression my abstract art bridges the spirit in the space and the emotions in every stroke.

For my belief that abstract art is most suitable for interior spaces, I chose muted neutral tones lightly embellished with splashes of intense colors inviting viewers to connect with the small, intimate pleasures that often go unnoticed.

 The paintings are not mere color compositions; they are souls whispering stories of love and thoughtfulness that went into every single stroke, each specifically tailored to match the energy of the spaces in which they live.

 Exploring the deep palette of Latvian November, another facet of the exhibition transports observers into the captivating beauty of nature, reflecting my deep appreciation for the Latvian landscape and its rich autumnal colors and textures, referring to "grey" as "silver" and "gold".

 In every artwork, you will be a witness to the union of form and feeling, the belief that abstract art has the power to turn space into a living monument to beauty and emotion.

In your quest to delve into these pieces, remember that every stroke was carefully conceived with love as the main theme and the conviction that, in essence, abstract art is the embodiment of the soul within a space.


bottom of page